Fotbal
Domů › Týmy › Shakhtar Donetsk
Shakhtar Donetsk

Shakhtar Donetsk: zápasy, výsledky, tabulka a statistiky

Ukrajina · založen 1936 · Arena Lviv

Shakhtar Donetsk: soutěže v sezóně 2026/27

Liga mistrů UEFA17. místo, 4 bodyPříště: Sporting CP · út 3. 11. · 18:45
Premier League10. koloPříště: Zorya Luhansk · so 24. 10. · 17:00
CuposmifinálePříště: Dynamo Kyiv · út 27. 10. · 17:00

Shakhtar Donetsk: nejbližší zápasy

so 24. 10. · 17:00Shakhtar Donetsk–Zorya Luhansk
Premier League
út 27. 10. · 17:00Shakhtar Donetsk–Dynamo Kyiv
Cup
so 31. 10. · 17:00Shakhtar Donetsk–Obolon'-Brovar
Premier League
út 3. 11. · 18:45Shakhtar Donetsk–Sporting CP
Liga mistrů UEFA
so 7. 11. · 17:00Shakhtar Donetsk–Dynamo Kyiv
Premier League

Shakhtar Donetsk: poslední výsledky

Forma v lizePVR
21. 10. 26Inter1–0Shakhtar Donetsk
Liga mistrů UEFA
17. 10. 26Shakhtar Donetsk2–1Kolos Kovalivka
Premier League
14. 10. 26Shakhtar Donetsk3–1AEK Athens FC
Liga mistrů UEFA
9. 10. 26Veres Rivne0–3Shakhtar Donetsk
Premier League
20. 9. 26Shakhtar Donetsk3–0LNZ Cherkasy
Premier League
17. 9. 26Vilkhivtsi0–3Shakhtar Donetsk
Cup
14. 9. 26Shakhtar Donetsk2–0Chornomorets
Premier League
10. 9. 26PSV Eindhoven1–1Shakhtar Donetsk
Liga mistrů UEFA

Shakhtar Donetsk: kalendář a výsledky sezóny

Příští zápasy

so 24. 10. · 17:00Shakhtar Donetsk–Zorya Luhansk
Premier League
út 27. 10. · 17:00Shakhtar Donetsk–Dynamo Kyiv
Cup
so 31. 10. · 17:00Shakhtar Donetsk–Obolon'-Brovar
Premier League
út 3. 11. · 18:45Shakhtar Donetsk–Sporting CP
Liga mistrů UEFA
so 7. 11. · 17:00Shakhtar Donetsk–Dynamo Kyiv
Premier League
so 21. 11. · 17:00Livyi Bereh–Shakhtar Donetsk
Premier League
st 25. 11. · 21:00Shakhtar Donetsk–Fenerbahçe
Liga mistrů UEFA
so 28. 11. · 17:00Shakhtar Donetsk–Bukovyna
Premier League
so 5. 12. · 17:00Shakhtar Donetsk–Kryvbas KR
Premier League
st 9. 12. · 18:45Slovan Bratislava–Shakhtar Donetsk
Liga mistrů UEFA
so 12. 12. · 17:00Shakhtar Donetsk–Kudrivka
Premier League
st 20. 1. · 21:00RB Leipzig–Shakhtar Donetsk
Liga mistrů UEFA
st 27. 1. · 21:00Shakhtar Donetsk–Real Madrid
Liga mistrů UEFA
so 27. 2. · 17:00Shakhtar Donetsk–Epitsentr Dunayivtsi
Premier League
so 6. 3. · 17:00Shakhtar Donetsk–FC Kharkiv
Premier League
so 13. 3. · 17:00Polessya–Shakhtar Donetsk
Premier League
so 20. 3. · 17:00Shakhtar Donetsk–Karpaty
Premier League
so 3. 4. · 17:00Chornomorets–Shakhtar Donetsk
Premier League
so 10. 4. · 17:00LNZ Cherkasy–Shakhtar Donetsk
Premier League
so 17. 4. · 17:00Shakhtar Donetsk–Veres Rivne
Premier League
so 24. 4. · 17:00Kolos Kovalivka–Shakhtar Donetsk
Premier League
so 1. 5. · 17:00Zorya Luhansk–Shakhtar Donetsk
Premier League
so 8. 5. · 17:00Shakhtar Donetsk–Obolon'-Brovar
Premier League
so 15. 5. · 17:00Dynamo Kyiv–Shakhtar Donetsk
Premier League
so 22. 5. · 17:00Shakhtar Donetsk–Livyi Bereh
Premier League
so 29. 5. · 17:00Bukovyna–Shakhtar Donetsk
Premier League
pá 4. 6. · 17:00Kryvbas KR–Shakhtar Donetsk
Premier League
Odehrané zápasy sezóny
21. 10. 26Inter1–0Shakhtar Donetsk
Liga mistrů UEFA
17. 10. 26Shakhtar Donetsk2–1Kolos Kovalivka
Premier League
14. 10. 26Shakhtar Donetsk3–1AEK Athens FC
Liga mistrů UEFA
9. 10. 26Veres Rivne0–3Shakhtar Donetsk
Premier League
20. 9. 26Shakhtar Donetsk3–0LNZ Cherkasy
Premier League
17. 9. 26Vilkhivtsi0–3Shakhtar Donetsk
Cup
14. 9. 26Shakhtar Donetsk2–0Chornomorets
Premier League
10. 9. 26PSV Eindhoven1–1Shakhtar Donetsk
Liga mistrů UEFA
5. 9. 26Karpaty1–2Shakhtar Donetsk
Premier League
29. 8. 26Shakhtar Donetsk0–2Polessya
Premier League
16. 8. 26FC Kharkiv0–1Shakhtar Donetsk
Premier League
9. 8. 26Epitsentr Dunayivtsi0–2Shakhtar Donetsk
Premier League
3. 8. 26Shakhtar Donetsk5–1Kudrivka
Premier League

Aktualizováno: 24. října 2026

Shakhtar Donetsk: zranění a absence

Hráči, kteří chyběli v posledním zápase s hlášenou absencí (21. 10. 26).

  • I. Azarovizranění kolena
  • Eguinaldozranění ramene
  • V. Korniyenkomimo soupisku
  • Marlonsvalové zranění
  • P. Obahmimo soupisku
  • T. Puzankovmimo soupisku
  • M. Shvedmimo soupisku
  • D. Tvardovskyimimo soupisku

Shakhtar Donetsk: místo v tabulce – Liga mistrů UEFA

Celá tabulka
#TýmZV-R-PSkóreBForma
15AS Roma31-1-18:54VPR
16Atletico Madrid31-1-14:34RVP
17Shakhtar Donetsk31-1-14:34PVR
18PSV Eindhoven31-1-12:24VPR
19Villarreal31-0-28:83PVP

Shakhtar Donetsk: místo v tabulce – Liga mistrů UEFA

Celá tabulka
#TýmZSkóreB
15AS Roma38:54
16Atletico Madrid34:34
17Shakhtar Donetsk34:34
18PSV Eindhoven32:24
19Villarreal38:83

Shakhtar Donetsk: statistiky sezóny (Liga mistrů UEFA)

Vstřelené góly na zápas1,3
Obdržené góly na zápas1,0
Doma: vstřelené / obdržené3,0 / 1,0
Venku: vstřelené / obdržené0,5 / 1,0
Zápasy bez obdrženého gólu0
Zápasy bez vstřeleného gólu1

Karty

Žluté karty9
Žluté karty na zápas3,0
Červené karty0

Nejčastější formace

4-1-4-1 (2×) · 4-2-3-1 (1×)

Shakhtar Donetsk: statistiky hráčů (Liga mistrů UEFA)

HráčPoz.Záp.Min.GólyAsist.StřelyNa bránuŽKČKHodn.
G. MendozaZÁL31652052107,10
Vinícius TobiasOBR32701021106,99
V. BondarOBR32700011106,81
PedrinhoZÁL2951022006,79
PedrinhoOBR32700030106,77
IsaqueZÁL21070111006,77
E. NazarynaZÁL2670010006,60
Marlon GomesZÁL32610000306,59
Alisson SantanaZÁL32590121006,58
M. MatvienkoOBR32700021006,57
NewerttonZÁL31050031006,55
O. OcheretkoZÁL32520030106,46
Kauã EliasÚTO32250030006,39
L. TraoréÚTO2420000004,08
Luca MeirellesÚTO130000003,45
BruninhoZÁL170000003,11
Lucas FerreiraZÁL240000003,10
D. KryskivZÁL110000100,00

Hodnocení je průměr za sezónu v soutěži, hráči jsou řazeni podle hodnocení. Odkazy na stránky hráčů jsou v soupisce níže.

Shakhtar Donetsk: soupiska

Brankáři

23K. FesyunNárodnostUkrajinaVěk23 letVýška191 cmHmotnost79 kg
31D. RiznykNárodnostUkrajinaVěk26 letVýška186 cmHmotnost77 kg
34R. BahlaiVěk16 let
48Denys TvardovskyiNárodnostUkrajinaVěk22 let
V. ChympoyeshVěk18 let

Obránci

Záložníci

Útočníci

Shakhtar Donetsk: přestupy

Příchody

  • A. MatturroGenoa · přestup25. 8. 26
  • Gabriel CarvalhoAl-Qadisiyah FC · hostování19. 8. 26
  • BruninhoAtletico Paranaense · přestup15. 8. 26
  • K. ToirovIstiqlol · návrat z hostování27. 7. 26
  • O. KaravaevDynamo Kyiv · volný hráč30. 6. 26
  • G. MendozaKryvbas KR · přestup30. 6. 26
  • Ryan RobertoFlamengo · přestup30. 6. 26
  • K. SigeevTatran Prešov · návrat z hostování29. 6. 26

Odchody

  • O. PushkarevChornomorets · hostování28. 8. 26
  • A. BondarenkoAl-Ahli Jeddah · hostování20. 8. 26
  • G. GocholeishviliCadiz · hostování19. 8. 26
  • K. SigeevKudrivka · hostování1. 8. 26
  • A. GlushchenkoZorya Luhansk · hostování31. 7. 26
  • M. FarinaChornomorets · hostování31. 7. 26
  • K. ToirovRavshan · hostování28. 7. 26
  • I. PetryakKudrivka · volný hráč30. 6. 26

Shakhtar Donetsk: základní údaje

ZeměUkrajina
Založen1936
StadionArena Lviv
Kapacita34 915
Povrchpřírodní tráva
Místo v tabulce17. · 4 body

Shakhtar Donetsk: časté otázky

Na kterém stadionu hraje Shakhtar Donetsk?

Shakhtar Donetsk hraje domácí zápasy na stadionu Arena Lviv (Lviv) s kapacitou 34 915 diváků.

Kolikátý je Shakhtar Donetsk v tabulce?

Shakhtar Donetsk je v soutěži Liga mistrů UEFA na 17. místě se 4 body po 3 zápasech (1 výhra, 1 remíza, 1 prohra).

Kdy hraje Shakhtar Donetsk příště?

Nejbližší zápas: Shakhtar Donetsk – Zorya Luhansk, so 24. 10. · 17:00 (Premier League).

Jak skončil poslední ligový zápas týmu Shakhtar Donetsk?

Poslední ligový zápas: Inter 1–0 Shakhtar Donetsk (21. 10. 26).

Kdo je nejlepší střelec týmu Shakhtar Donetsk?

Nejlepším střelcem týmu v soutěži je Pedrinho, který dal 2 góly.

Shakhtar Donetsk: zápasy, tabulka a předpovědi

Shakhtar Donetsk (Ukrajina) hraje v sezóně tyto soutěže: Liga mistrů UEFA, Premier League, Cup. Najdete tu program a výsledky, postavení v tabulce, čísla z celé sezóny, soupisku i nejlepší hráče týmu. Tipy na ligová utkání (Liga mistrů UEFA) shrnuje stránka soutěže, další předpovědi jsou v sekci Předpovědi.

18+ · Sázení je spojeno s rizikem. Hrajte zodpovědně.